To je po rečima gradonačelnice Užica dr Jelene Raković Radivojević nagrada za njihovo zalaganje i postignute uspehe tokom školovanja. I ove, kao i prethodnih godina na more će besplatno i deca iz porodica slabijeg materijalnog statusa, navodi se na sajtu grada Užica.
Na osnovu ugovora koji su potpisali gradonačelnica Užica dr Jelena Raković Radivojević i Milan. D. Jezdić direktor ustanove Dečije odmaralište „Zlatibor” oko 90 vukovaca sa teritorije grada Užica u odmaralištu u Bečićima boraviće besplatno sedam dana. Ustanova će snositi troškove boravka, dok će grad obezbediti i finansirati prevoz, pratioce i lekare.
„Verujemo da su ovakve inicijative važan podsticaj za učenike da teže znanju i dokaz da se dobri rezultati poštuju i vrednuju”, istakla je gradonačelnica, naglasivši da je grad ponosan na sve uspehe, trud i rad učenika, dobitnika Vukovih diploma.
„Zato se trudimo da njihove dobre ocene i uspeh u školovanju u skladu sa mogućnostima nagradimo. Ove godine otišli smo korak dalje, pa pored tradicionalnog prijema i simboličnih poklona sve vukovce sa teritorije grada Užica, a ove godine ih je oko 90 šaljemo na besplatno letovanje. Vukovci osnovnih škola boraviće sedam dana u Dečijem odmaralištu u Bečićima tokom avgusta meseca, a srednjoškolci u septembru. Nagrađujemo i đake generacije, oni će imati priliku da u avgustu mesecu pet dana provedu u našem bratimljenom gradu Mezijer - Sur – Senu u Francuskoj. I ove godine posebno smo mislili na učenike iz porodica slabijeg materijalnog stanja, pa će i oni imati besplatno letovanje u Bečićima u julu mesecu i to u objektu koji je proteklih meseci renoviran i uređen”, naglasila je gradonačelnica.
Prema rečima Milana D. Jezdića direktora Ustanove Dečije odmaralište „Zlatibor” ovaj ugovor potpisan je na obostrano zadovoljstvo.
„Užička deca treba da se vrate u naše odmaralište i drago nam je što će ove godine u terminima od 15. do 22. i od 22. do 29. jula boraviti deca iz porodica slabijeg materijalnog statusa, a u terminima od 19. do 25. i od 25. do 31. avgusta vukovci iz osnovnih škola i u terminima od 31. avgusta do 6. septembra i od 6. do 12. septembra vukovci iz srednjih škola. Posebno mi je drago što mogu da kažem da su i smeštajni kapaciteti u kojima su prethodnih godina boravila užička deca renovirani i nadam se da će svi imati ugodan boravak i izgraditi nove lepe uspomene. Takođe pored dece za koje smo danas potpisali ugovor, boraviće još dece iz užičkih omladinskih sportskih klubova kao i drugih kategorija po beneficiranim cenama od 23 evra sa pdv-om po danu što uključuje smeštaj i pun pansion i ta cena će pokriti smao troškove. Očekujemo da ćemo do kraja letnje sezone imati oko 400 užičke dece koja su letovala u našem objektu u Bečićima”, rekao je Jezdić.
Ovom prilikom gradonačelnica je podsetila i da su u okviru podrške učenicima i njihovim roditeljima obezbeđeni besplatni udžbenici za oko 2850 učenika od prvog do četvrtog razreda užičkih osnovnih škola.
GZS
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.