od kojih se kao jedna od najvažnijih izdovjila ona koja se ticala izveštaja o poslovanju JP za vodosnabdevanje „Rzav” iz Arilja.
„Tokom prošle godine, 17 miliona kubnih metara vode je isporučeno sa ovog vodozahvata. Grad Čačak kao najveći korisnik, u proseku je trošio 308 sekundnih litara vode tokom svih 365 dana prošle godine. Ove godine od Vlade Republike Srbije dobija se 1,55 milijardi dinara za nastavak izgradnje brane `Svračkovo`”, rekao je gradonačelnik Čačka, Milun Todorović.
Jedna od tačaka dnevnog reda bila je ekonomska cena za boravak dece u predškolskim ustanovama čiji je osnivač grad Čačak koja trenutno iznosi 35.633 dinara.
„Roditelji će kao i do sada plaćati do 6.900 dinara po detetu, a grad Čačak će plaćati preostali iznos, nešto više od 28.500 dinara”, kaže Todorović.
Na današnjoj sednici prihvaćena je i ostavka načelnice Gradske uprave za urbanizam Vere Jakovljević. Umesto nje, u naredna tri meseca, tu dužnost vršiće arhitekta Dejan Rašić, koji je do sada bio šef službe za ozakonjenje u okviru Gradske uprave za urbanizam.
Gradsko veće grada Čačka utvrdilo je i predlog operativnog Plana odbrane od poplava za vode drugog reda na teritoriji grada Čačka za 2025. godinu. Kako je naveo Todorović, u tekućoj godini su povećana sredstva za tu namenu za 48 miliona dinara bez PDV-a, čime ukupna sredstva sada iznose 57 miliona dinara.
„Dosta je urađeno prethodnih godina na vodotokovima drugog reda, najviše zahvaljujući državi Srbiji i `Srbijavodama`. Njihov plan je da u ovoj godini ulože oko 250 miliona u vodotokove prvog i drugog reda ali je naša i zakonska ali i moralna obaveza da ulažemo u tokove drugog reda. Nastavljamo sa radovima na Bresničkoj reci, Žutaji, Lozničkoj reci. U Katrzi, tamo gde je najugroženije izgradili smo jedan most. Nadam se da ćemo od juna meseca do kraja leta uspeti da uradimo sve ono što smo planirali”, naglasio je Todorović.
Na vest da bi dečije odmaralište „Ovčar” koje se nalazi u Ulcinju, a u kome već decenijama letuju čačanski mališani moglo da ostane bez plaže, gradonačelnik Čačka kaže da je odmaralište u statusu korisništva, a ne vlasništva te da je pre osam godina samo odmaralište bilo pred velikim problemom ali da je tada uspešno rešen.
„Nikada nismo bili vlasnici ni zemljišta ni objekta. Pre pola veka kada se to gradilo, bila je jedna država pa je tako i definisano. Mi smo se pre osam godina izborili, zahvaljujući velikoj snazi gradske uprave grada Čačka ali i razumevanju opštine Ulcinj i Vlade Crne Gore koja je na javnom uvidu imala prostorni plan kojim se ukida naše odmaralište i pretvara u hotelski sadržaj. Na naž zahtev, žalbu i primedu koji su usvojeni odmaralište je ostalo. Mnogo novca smo u njega uložili i u planu je još da ulažemo. A mi ćemo učiniti sve da sačuvamo plažu”, rekao je Todorović.
Prema njegovim rečima, za 90 sportskih klubova na teritoriji grada Čačka izdvojeno je 96 miliona dinara uz napomenu da postoji još mogućnosti i sredstava za one koji nisu ovoga puta prvenstveno opravdali sredstva iz prethode godine.
Glas zapadne Srbije
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.