Studenti u blokadi iz Kosjerića predlagali su da svi koji su opoziciono orijentisani izađu na jednu listu, što je ekspresno i dogovoreno. Da li je to dobra taktika ili ne? Analitičari ocenjuju da jeste, da opozicija može da profitira ako napravi dobar rezultat, a da u suprotnom ne gubi mnogo jer se radi o ne tako važnim lokalnim izborima.
Bojan Klačar, izvršni direktor Cesida, kaže za da je ujedinjenje sa drugim akterima dobro, jer daje osnovu da se ostvari dobar rezultat.
- Kapital u tom slučaju može da bude transferisan sa studentskih blokada na njihovo političko delovanje. Dobro je što je da tamošnja opozicija žrtvovala svoju sujetu i napravila saradnju sa onima koji su za to otvoreni - kaže Klačar.
On ocenjuje da je dobra stvar što se suštinski ne radi o toliko važnim lokalnim samoupravama pa izbori u Kosjeriću mogu da budu neka vrsta testa.
Test u smislu da se pokaže da li takav koncept radi i može li da napravi dobar rezultat. A, čak i da se to ne desi, to ne bi trebalo da se posmatra kao dramatičan poraz. Opozicija može puno da profitira ako napravi dobar rezultat, ali u suprotnom ne gubi puno jer se ne radi o važnim lokalnim izborima. A važni lokalni izbori bi bili u gradovima kao što su Čačak, Valjevo, sredine gde su protesti bili vitalni i važni - procenjuje Klačar.
GZS
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.