koja je delom „potpuno antinacionalna“, a nacionalna politika i uspostavljanje demokratije su uslov da Srbija postane uspešna država.
„Kada politički bude dovedeno u pitanje liderstvo Aleksandra Vučića u Srbiji, to neće učiniti takozvane građanske snage nego nacionalne snage. Ako Vučića budu napustili njegovi glasači, oni neće glasati za Dragana Đilasa, Mariniku Tepić ili za Zeleno-levi front nego će im alternativa biti neka patriotska politička opcija u opoziciji i to je sigurno za 90 odsto Vučićevih glasača“, rekao je Gajić.
„Vučić na izborima dobija milion glasova više od opozicije, što znači da je za pobedu opozicije neophodno da najmanje pola miliona Vučićevih glasača pređe na stranu opozicije. Oni neće da pređu na stranu opozicije ako im opozicija gura prst u oko i naziva ih sendvičarima, krezubima… Koliko je decenija potrebno da opozicija to shvati“, upitao je Gajić.
Gajić je istakao da Narodna stranka „drži desni kurs“.
„Doneli smo niz programskih dokumenata, od kojih je najvažniji ’Srpsko pitanje u 21. veku’ i taj dokument počinje citatom iz Garašaninovog Načertanija da je Srbiji potreban nacionalni i državni plan kojeg će se pridržavati kako bi stigla u red razvijenih evropskih država“, rekao je Gajić.
Gajić je naveo da su u „Srpskom pitanju u 21. veku“ navedena načela nacionalne politike i da je taj dokument ponuđen javnosti na raspravu kako bi se na nacionalnom nivou došlo do plana „kojeg ćemo se dugo pridržavati“.
„U javnom mnjenju, međutim, nema mnogo interesovanja za to jer se živi od danas do sutra, a ako se stalno isključivo reaguje na dnevne događaje onda to nije nikakva politika, tu nema nikakve suštine“, rekao je Gajić.
„U Srbiji, nažalost, nema debate, postoji medijski duopol, pa uvek isti ljudi sprovode propagandu, a povrh toga je uspostavljen i kontinuitet površnosti. Rezultat je da ako danas kažete nešto racionalno, bićete napadnuti jednako sa obe strane“, dodao je Gajić.
Gajić je podsetio da je srpskom narodu 1945. godine boljševičkom revolucijom nasilno ukinuta monarhija, i dodao da je Srbija 80 godina republika, a za to vreme doživela je samo velike nacionalne poraze, dok je sve velike uspehe ostvarila kao kraljevina.
„U Srbiji ima najmanje 35 odsto monarhista i narodu se mora pružiti prilika da na demokratskim izborima za ustavotvornu skupštinu odluči i o obliku državnog uređenja, odnosno da li hoće monarhiju ili republiku“, rekao je Gajić.
„Srbiji bi se osmehnula istorijska sreća kada bi se vratila sebi i ponovo postala monarhija“, istakao je Gajić.
Gajić je naveo da je Srbija sada na korak da postane potpuna kolonija velikih sila.
„Nemamo više nijednu domaću banku, prodati su voda, rudnici zlata… Ostali su nam elektroenergetski sistem i telekomunikacije, a i na to se pikira da se privatizuje. Ako i to izgubimo, ostaćemo bez ičega i bićemo potpuna kolonija, jer nemamo naftu, gas, atomsku bombu… Nemamo nešto za šta možemo da se uhvatimo pa da održavamo suverenitet“, zaključio je Gajić.
GZS
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.