Necete verovati  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Demokratija po meri opozicije: Samo oni smeju da se okupljaju?

12/04/20252comment
image-gallery-item
Foto: printscreen

Slušaj vest

Čačak – Tokom dana, grupa studenata FTN i opozicioni političari u Čačku pokušali su da blokiraju Autobusku stanicu sa ciljem da spreče građane koji su krenuli ka Beogradu da prisustvuju velikom Narodnom skupu podrške predsedniku Srbije.

 

Uprkos pokušaju blokade, mnogi građani su istakli da imaju pravo da slobodno izraze svoj stav i podršku, osuđujući pokušaje da im se to pravo oduzme.

Na lice mesta stigla je i policija, nakon čega je dogovoreno da nakon 16 minuta ćutanja okupljena grupa se raziđe.

Ovaj događaj izazvao je nezadovoljstvo kod pojedinih građana koji su krenuli na skup.

Ovo je jako ružno što pokušavaju, studenti i svi koji ih podržavaju bez problema idu kuda hoće na okupljanje po čitavoj Srbiji. Imamo valjda i mi pravo da podržimo koga želimo. Čujem da nam lepe raznorazne etikete, da smo snedvičari, izdajnice, da smo se prodali par hiljada dinara i slično. To više govori o njima, koliko su ostrašćeni, zaslepljeni mržnjom i što je najtužnije mrze svoj narod koji im je kriv samo zato što ne podržava političku struju koju oni žele, kaže Dragan Janković iz Čačka koji je danas krenuo u Beograd.

 

Bacali se po ulici u Novom Pazaru

 

Sličan scenario danas je viđen i u Novom Pazaru, kada je grupa okupljenih studenata i građana bukvalno legla na uicu kako bi sprečili autobuse da prođu.

U ovom slučaju policija je morala hitno da interveniše i skloni protestante koji su ležali na ulici.

 

GZS/RINA

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

Komentari (2)

Saki12/04/2025
Bagra.Samo hapsiti sve po zakonu.Svako ima pravo da ide gde hoce.
Србин12/04/2025
Да ли се они могу помирити са чињеницом, да сви имамо иста права, која нам УСТАВ гарантује... Где је крај њиховом насиљу?
desna gif velika planeta sport do

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.