u nedostatku boljih ideja, pokušala da dovede u istu ravan i na neki način poveže nedavnu veliku tragediju u Novom Sadu sa obeležavanjem Dana grada Čačka.
„Prilika je iskorišćena i za iznošenje niza nebuloznih ideja i primedbi na račun leureata, da se to graničilo ne samo sa bezukusom, već i sa zdravim razumom. Normalno je da u životu, a posebno u politici, postoje različita mišljenja, obično dijametralno suprotstavljena, ali da se sa toliko nipodaštavanja i sumanutih primedbi omalovaže kandidati za dobijanje najvišeg priznanja Grada, to do sada u istoriji čačanskog parlamentarizma nije viđeno.
Predlog, da se ove godine ukine obeležavanje Dana grada, takođe predstavlja još jedan presedan. Nakon ovogodišnjih lokalnih izbora u Čačku, ponovo su se u odborničkim klupama našli neki dobro poznati likovi iz prethodnih režima, od 1996. do 2012. godine, kojima, dok su bili na vlasti i u funkcionerskim foteljama, na pamet nije padalo ovako nešto. Tada im nisu smetale neke druge velike tragedije u našoj zemlji, pomenimo samo smrt šestoro mladih i diskoteci „Kontrast“, takođe u Novom Sadu ili ubistvo premijera Zorana Đinđića, nije im smetalo ni 500.000 ugašenih radnih mesta, kolaps srpske privrede i ekonomije, već viđeni bankrot države... O ostavkama tada niko nije ni razmišljao, niti ih pominjao. A sada su tim istim ljudima svi trgovi crveni, umrljani krvlju stradalih. Oni danas sebi daju za pravo da sude i presuđuju, da traže izveštaje veštaka, uvid u tok istrage i ko zna šta sve ne, kao da od njihovog viđenja stvari bilo šta zavisi. Ali, izgleda da pojedinci tako shvataju demokratiju – istina je samo i isključivo ono kako ja to vidim i nikako drugačije. Što šačica ostrašćenih ili možda dobro plaćenih parama iz inostranstva svojim suludim delovanjem remete normalan život ogromne većine građana i nanose nemerljivu štetu ugledu Srbije, njih ni malo ne dotiče. Oni se, očito, drže principa – što gore, to bolje.
Nesumnjivo da rušenje nadstrešnice železničke stanice u Novom Sadu i smrt 15 osoba predstavlja veliku tragediju, za šta svi koji su krivi, bez obzira o kome se radi, moraju da odgovaraju. Da li je u pitanju nemar, nestručnost ili, kako opozicija tvrdi, možda i korupcija, utvrdiće sud. Uništavanjem javne imovine, destrukcijom i blokadama, vršenjem pritiska na pravosuđe, može se samo postići kontra efekat, da se u brzini možda neko nedužan osudi, a da deo pravih krivaca izmakne ruci pravde. Time što bi Čačak ukinuo Svečanu sednicu Grada, verujte, ništa se ne bi postiglo, sem ponovnog ubiranja jeftinih političkih poena za neke i novog lešinarenja nad stradalima”, navodi se u izjavi Aleksandra Maksimovića.
GZS
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
+381 60 5000 150, +381 032 347 001
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2024. Sva prava zadržana.