насељу Залуг које се налази преко пута депоније, која је највећа црна еколошка црна тачка у овом делу земље.
“Ово је страшно, угушићемо се од дима. Температуре су изузетно високе, а не можемо да отворимо прозоре, куће су се угрејале. Не можемо да се помолимо напољу”, рекао је Меџид Ћорић.
Најјача ватра је на средишњем делу депоније, а због дебљине наслага које горе пожар је немогуће угасити водом.

“Од понедељка смо непрестано на терену, радимо на локализацији пожара. Утрошили смо преко 350 кубика воде, али то до сада није дало ретзултате. Једино решење јесте насипање земље”, рекао је Вујадин Ковачевић, командир Ватрогасно – спасилачке јединице у Пријепољу.
Насипање земљом започело је синоћ, али за овајј посао локално комунално предузеће нема довољно ни механизације, ни материјала, па је због тога на овом делу општине проглашена ванредна ситуација.
444.jpg)
Командир ватрогсано - спасилачке јединице у Пријепољу Вујадин Ковачевић, фото: РИНА
“Површина депоније је два хектара, а пожар је локализовон у малој мери, зато нисмо имали друго решење него да на овом делу територије прогласимо ванредну ситуацију. Она ће потрајати док не решимо проблем, а ми ћемо наставити са свим активностима”, рекао је Енис Мемишаховић, директор ЈКП “Лим” и додаје да се одлагање смећа на ову депонију и даље врши.
“Отпад се одлаже на другој страни која није захваћена пожаром и за сада нема проблема”, рекао је Мемишаховић.

Директор ЈКП "Лим" Енис Мемишаховић, фото: РИНА
На несанитарну депонију Стањевине, смеће се одлаже 50 година, а пуних 19 је привремено решење. На недељном нивоу овде се истовари око 200 тона смећа. Иако грађани Пријепоља већ годинама траже њено затвараање, алтернативу или другу локацију још нико није успео да нађе.
РИНА