poštanska  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Traktori i dalje pogubni-u nezgodi kod Lučana teško povređen vozač

19/06/2025
image-gallery-item
foto RINA

Slušaj vest

Lučani-U selu Belica kod Guče došlo je do teške saobraćajne nezgode kada je vozač traktora sa priključnom mašinom iz nepoznatih razloga izgubio kontrolu, sleteo sa kolovoza i završio van puta.

Tom prilikom teško je povređen vozač G.S. star oko 40 godina.

- Traktor je vukao prikolicu, a povređeni muškarac, prevezen je u zdravstvenu ustanovu sa ozbiljnim povredama.

S obzirom na okolnosti i težinu nezgode, apeluje se na sve vozače poljoprivrednih mašina da dodatno obrate pažnju prilikom upravljanja, naročito u seoskim područjima gde su putevi uži i lošije održavani.

Inače,kako ističu u Komitetu za bezbednost saobraćaja, prema statistici, sve je više nesreća u kojima učestvuju traktori. Neodgovorno ponašanje i nepoštovanje pravila najčešći je rizik u izazivanju saobraćajnih

 nesreća i povređivanja u javnom saobraćaju u kojem učestvuju traktori.

Na osnovu iskustva iz saobraćajnih nezgoda u kojima učestvuju ove kategorije vozila zaključeno je da u većini nesreća učestvuju neregistrovana odnosno tehnički neispravnna vozila.

Takođe, na velikom broju primera ustanovljeno je da su vozači koji su upravljali ovim vozilima imali određen procenat alkohola u krvi, a neretko se dešava da su za volanima traktora osobe koje za to nemaju dozvolu, pa čak i deca.

Ova vozila su uglavnom nepravilno i nedovoljno osvetljena, a žuto rotaciono svetlo gotovo da ni ne postoji. Problem postoji i kod prikolica za traktor jer često se zakači samo sa jednim šrafom.

To ostavlja toliko slobodnog prostora da, ako traktor naleti na rupu, šraf iskoči i traktor ode na jednu, a prikolica na drugu stranu.

Zbog čestih nesreća sa fatalnim posledicama, nadzor nad ovim vozilima morala bi voditi država, odnosno opštine u kojima se traktori registruju.

LUČANITRAKTORPREVRTANJE

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika planeta sport do

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.