na ruku pčelarima zapadne Srbije koji su bili primorani da svoje košnice sele kako bi obezbedili ispašu pčela, ali i da ih prihranjuju. Zahvaljujući podršci države u vidu subvencija, mnogi su zanovili opremu koja im je znatno olakšala proizvodnju meda.
Česte kiše i hladno vreme nije išlo na ruku pčelarima zapadne Srbije,ipak zahvljujući podršci države u vidu subvencija, mnogi su poput Slavoljuba Obradovića iz ariljskog sela Stupčevići uspeli da olakšaju svoju proizvodnju i učine je prfotabilnom.
Slavoljub ima 70 pčelinjih društava i planira proširenje, uprkos poskupljenju svih inputa u poljoprivrednoj proizvodnji koja nije zaobišla ni pčelare.
Prinosi meda po košnici su od 30 do 40 kilograma, a da bi bilo i više pčela i meda, pre svega voćari moraju biti savesni i voditi računa da svoje voće tretiraju u kasnim večernjim satima kako bi zaštitili pčele od trovanja, kaže Slavoljub.
Med se treba kupovati upravo od pčelara, tvrdi Slavoljub jer jedino tako možete biti sigurni da je pravi uli poslušati savet pčelara jer pravi med se kristališe.
Iako je godina bila teška za pčelare, Slavoljub planira proširenje pčelinjih društava, a zahvaljujuci subvencijama , kako kaže, itekako ima računicu u ovoj proizvodnji.
GZS
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
+381 60 5000 150, +381 032 347 001
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2024. Sva prava zadržana.