Prva radio-telegrafska stanica, sa snagom od 10 KW, kojom se održavala veza između srpske vlade i Vrhovne komande postavljena je juna 1915. godine u Nišu, a 1. oktobra 1924. godine, Radio Beograd je zvanično počeo muzički i govorni program da odašilje u etar. Radio Beograd se oglasio istog dana kada i Radio Beč a pre Radija Moskva, Radija Tokio i Radija Peking.
Inače radio je medij koji dopire do najširih slojeva stanovništva. Radio je medij koji može učiniti i danas u svetu digitalizacije mnogo kada su u pitanju obrazovanje, kulturni i politički dijalog, takođe može pomoći ljudima u najrazličitijim životnim situacijama.
U savremenom digitalnom svetu ostaje najdostupniji medij koji može da se sluša u naudaljenijim uglovima planete.
Radio koristi oko 95% svetskog stanovništva, jer tehnologija kojom se koristi mnogo je pristupačnija i jednostavnija, pa radio prenosi mogu da dosegnu i do najudaljenijih zajednica.
Prema istraživanjima, čak 75 odsto domaćinstava u zemljama u razvoju poseduje bar jedan radio prijemnik.
GZS
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.