Малинари протестовали у Ариљу, сутра са Вучићем 


Danas pretežno sunčano, temperatura do 27 stepeni              SCP i njeni vernici danas slave Krstovdan              U Srbiji i Republici Srpskoj danas Dan žalosti zbog tragičnih događaja na Kosovu i Metohiji              Predsednik se večeras obraća javnosti u 21h              Grade se moćne trafostanice u Vrnčanima, Mrčajevcima i Pakovraću              Krmača rekorderka u prijepoljskom kraju: Oprasila 12 mladih, donela neočekivani berićet domaćinu Milovanu              Opština Čajetina demantuje navode organizacije „Kreni - promeni”: Ribničko jezero siguran izvor pijaće vode na Zlatiboru              Zeleni zaokret kulturne politike kroz različite programske aktivnosti              Zbog proglašenja Dana žalosti odložena 28. sednica Skupštine grada Užica             

 

Малинари протестовали у Ариљу, сутра са Вучићем
30.07.2014 | 0 коментар(а)



Ариље - Удружења малинара са подручја западне Србије одржали су данас миран протест упозорења



у Ариљу захтевајући да се цена "црвеног злата" изједначи у свим крајевима Србије. Најавили су и да ће се сутра састати са премијером Александром Вучићем, како би покушали да реше овај проблем.

Протесту су присуствовали и представници удружења из других градова и општина, попут Ивањице, Ужица, Kосјерића, Бајине Баште, Пријепоља, Прибоја, Чачка и Горњег Милановца. Према речима председника Удружења "Виламет", на протест их је натерала мука.

"Ово је митинг упозорења. Нећемо пристати да откупна цена малине у мачванском крају буде 230 а код нас је достигла 170 динара. Борићемо се за наша права, добили смо позитиван сигнал и сутра ћемо се састати са премијером у Влади", рекао је Богдановић.

Председник Удружења "Еко воће", Божидар Јоковић, подсетио је да је Влада била медијатор између произвођача и откупљивача, и изразио незадовољство комплетним стањем у малинарству.

"За нашу регију ово је најважнији пољопривредни производ, међутим, тржиште је нарушено. У Шапцу и Ваљеву је почетна откупна цена била 190, а код нас у срцу малинарства догодио се суноврат, па је откупна цена била 150”, додао је Богдановић.

Он је изразио очекивање да малинари идуће године неће доћи у исту ситуацију, истичући да су њихови захтеви апсолутно оправдани. Према његовим речима, морају се јачати удружења која ће правити планове за производњу овог воћа за наредни период.

Владан Николић из Kосјерића рекао је  да на подручју ове општине има око 1500 хектара засада под малином али да произвођачи нису задовољни ценом.

Председник ивањичког удружења "Малинар" Добривоје Радовић, који је уједно и члан преговарачког тима, најавио је да ће сутра бити организован састанак са премијером Вучићем у 10 часова. "Уколико не дође до договора о цени малине у Влади Републике Србије, бићемо приморани да предузмемо радикалније мере", рекао је и додао да је тренутно просечна цена у Мачви 232 динара по килограму овога воћа, а у западној Србији, од синоћ - 170.

"Да је разлика била пет до десет динара, нико не би правио проблем, а такође је поражавајуће да су поједини мачвански хладњачари долазили овде и откупљивали нашу малину по 200 динара, и одмах је исплаћивали”, указао је Радовић.

Глас западне Србије






Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Рекламирајте се на порталу Гласа западне Србије

Телефон: 032 347 001 | Мејл: redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 













 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
060 5000 150, 032 347 001

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 147.268.736 посета
Тренутно на сајту: 252 посетилац(a)