poštanska  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Crkva u Zablaću danas obeležava 150 godina od prve liturgije

07/11/2025
image-gallery-item
Liturgija u zablaćskoj crkvi, foto: Milena Sokić
Čačak - Crkva u čačanskom selu Zablaće, posvećena Svetom Arhangelu Gavrilu, danas molitveno obeležava 150 godina od prve liturgije.

 

 

Svečano večernje molitveno bogosluženje počeće u 18 časova, nakon čega će uslediti prigodan program.

 

 

Svi vernici i meštani pozvani su da prisustvuju ovom važnom jubileju.

 

 

1762505776706

Kupola crkve u Zablaću, foto: Milena Sokić

 

 

Pravoslavlje je stub koji vekovima čuva dušu naroda, u njemu se prepliću molitva, nada i ljubav, baš kao što se u Zablaću prepliću koreni, tradicija i srce svakog domaćina ovog prelepog pomoravskog i podjeličkog kraja.

 

Inače, prva liturgija u zablaćskoj crkvi služena je o Mitrovom danu  (Mitrovdanu) pre tačno vek i po.

 

 

GZS

 

 

150 godina prva liturgija zablaće

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika matis

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.