zapadne Srbije. Stari termalni lokalitet za koga se smatra da su na njemu pronađeni ostaci kupališta iz praistorije,a izvori korišćeni još u antičko doba kao i u vreme Rimljana i dan danas mami stanovnike čitave Srbije da iskoriste lekovite vode koje Srbija itekako ima u izobilju.
O potencijalima ovog turističkog bisera upoznati su i građani grada na Đetinji koji imaju priliku da kroz klisuru reke Đetinje koja je proglašena predelom izuzetnih odlika uživaju u prirodnim lepotama ovog kraja.
“ Ponosna sam na Staparsku banju , stalno se nešto dešava, pravac do banje je lepo urađen i osvetljen sa divnim neolitskim naseljem. Na par kilometara od centra grada imate divnu netaknutu prirodu , to nema nijedan grad u Srbiji. Stari grad prelepo izgleda,kaže ponosna Užičanka.Zahvaljujući završetku putnog pravca Radojičića kula – Staparska banja , asfaltiranju deonice u dužini od dva ipo kilometara stekli su se uslovi da se deonica klisure reke Đetinje u potpunosti zatvori za saobraćaj i bude na raspolaganju turistima koji žele da posete Staparsku banju i Arheološki park na otvorenom.
Da se Užice ubrzano razvija i da turistički potencijali itekako mogu biti iskorišćeni dokazuje i Stari grad koji je sada nezaobilazna destinacija. Nekada je to bila prolazna stanica, a sada je obavezna destinacija, rekao je za GZS ministar kulture Nikola Selaković.
GZS
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.