Мионица пример домаћинског управљања отпадом, зрела да буде дигитализована 


Danas sunčano i toplo, do 29 stepeni              Novi asfalt u Trbušanima              Užički odbornici usvojili drugi rebalans, budžet uvećan za 236,6 miliona              Dizel skuplji za tri dinara, benzin jeftiniji za dinar              U subotu na reci Lim kod Brodareva kreće četvrti rafting memorijal „Esad Kurbegović”              Tanasković: Do sada je isplaćeno 95 odsto subvencija za poljoprivrednike              U Čačku se održava prvi festival „Robotika i veštačka inteligencija - korak u budućnost”             

 

Мионица пример домаћинског управљања отпадом, зрела да буде дигитализована
23.03.2023 | 0 коментар(а)



Мионица - Министар државне управе и локалне самоуправе др Александар Мартиновић посетио је општину Мионица,



чији ће развој ефикасног система јавне расвете Министарство државне управе и локалне самоуправе ове године помоћи средствима из фонда у оквиру Програма подршке развоју и функционисању система локалне самоуправе, преноси Министарство управе и локалне самоуправе.

Мартиновић је овом приликом обишао општински услужни центар, као и скупштинску салу у којој су у току радови на увођењу система е-парламент, а чију је прву фазу реализације МДУЛС помогло са 3,3 милиона динара. Министар је изјавио да ће и друга фаза бити завршена током ове године чиме ће седнице скупштине општине бити покривене електронским системом.

„У претходном периоду обишао сам неколико општинских услужних центара и морам да нагласим да ми је овај у Мионици оставио најбољи утисак. Све изгледа импозантно, што показује да, иако мала општина, позиционирана у брдско планинским крајевима, Мионица је апсолутно зрела да буде дигитализована. То и јесте циљ Владе Србије, да сваки засеок наше државе, до краја 2025. године, буде покривен широкопојасним интернетом, што ће грађанима у великој мери олакшати живот“, нагласио је Мартиновић.

Истакавши да је Мионица пример домаћинског управљања општином, министар је похвалио председника општине.

„Мионица је добила значајна средства из Буџета Републике Србије захваљујући труду и раду њеног руководства, а са друге стране читав овај крај је толико задужио државу и српски народ, нарочито у Првом светском рату, да и те како имамо обавезу да помажемо људима овде. Такође и свим другим грађанима од Суботице до Врања, од Лознице до Зајечара и Неготина, да им унапредимо живот и омогућимо да заснују породице у својим родним крајевима, што и јесте политика председника Републике Александра Вучића и Владе Србије“, закључио је Мартиновић.

Мартиновић је истакао да је основна улога МДУЛС да буде спона између локалне самоуправе, Владе Србије и управних округа, као и то да је он, као ресорни министар, преузео обавезу да упозна и друге чланове Владе о актуелним проблемима на локалу, како би заједно пронашли могућа решења.

Након састанка са председником општине Мионица Бобаном Јанковићем, начелником Колубарског управног округа Милошем Милутиновићем и начелник општинске управе Бориславом Будалићем, Мартиновић је обишао родну кућу војводе Живојина Мишића у селу Стругаоник, као и пољопривредно газдинство Зорана Јоксимовића у селу Рајковић.

 

 

 

 

 

ГЗС






Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 













 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
060 5000 150, 032 347 001

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 147.340.185 посета
Тренутно на сајту: 118 посетилац(a)