„Danas je veliki dan za nas, odnosno neimare koji su mnogo dana proveli ovde na ovoj deonici i na ovom pravcu na razvoju ovog dela Srbije. To je najduža tunelska cev koju Srbija trenutno ima, preko 2,7 km i to su sjajne vesti za nas i veliki uspeh svih. Do polovine decembra imaćemo probijenu i levu tunelsku cev. Ono što nam je Jang obećao, a o tome ću pričati i sa predsednikom Republike, jer je to naša želja i očekivanja, da na Vidovdan, na veliki srpski praznik bude puštena u saobraćaj kompletna deonica Čačak - Požega, odnosno Pakovraće - Požega. Da završimo 31 km ne samo za žitelje Moravičkog okruga i Zlatiborskog, već za celu Srbiju jer to otvara perspektivu”, kazao je predsednik Vlade RS.
Predsednik Vlade RS Miloš Vučević
„Mi kada dođemo do Požege imamo dva dalje pravca, jedan ka Dugoj poljani i dalje prema Crnog Gori i drugi prema Kotromanu, odnosno prema Drini i Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini.”
Ministar građеvinarstva, saobraćaja i infrastrukturе Goran Vesić istakao je da je ovo veoma važan događaj za sve nas kada su u pitanju naši autoputevi.
„Iako ova deonica nije bila duga, samo 20 km ona je bila veoma zahtevna i mnogo je bilo problema sa kojima su se suočili izvođači. Tako je to kada radite sa prirodom nikada ne znate na šta sve možete da naiđete. Kada je u pitanju ovaj tunel, i tu su profesori sa više decenijskim iskustvom koji su nam pomagali rekli da nikada nisu videli takvu geologiju na čitavom Balkanu i da je zaista bilo naporno”, rekao je Vesić.
Ministar građеvinarstva, saobraćaja i infrastrukturе Goran Vesić
Deonica autoputa Pakovraće - Požega se završava, urađeno je 96 odsto radova i veoma brzo će biti u funkciju.
Vesić je istakao da osim ovog puta, ove godine biće pušteno preko 130 km saobraćajnica u Srbiju, 56 km od Šapca do Loznice, skoro 30 km od Kruševca do Vrnjačke Banje, skoro 35 km Dunavskog koridoru od autoputa Beograda do Požarevca i od Golubca do Gradišta i 5,5 km u Valjevu.
Inače, tunel Munjino brdo nalazi se na deonici autoputa E-763 „Miloš Veliki“, od Preljine do Požege. Projektovan je sa dve tunelske cevi, za svaki pravac vožnje po jedna. Dužina leve tunelske cevi je 2 755.75m, dok je dužina desne tunelske cevi 2740.14m. Širina kolovoza u tunelu je 7.70m.
Projektovani su poprečni pešački prolazi za prelazak pešaka iz jedne u drugu cev u slučaju vanrednog događaja u tunelu, koji mogu da propuste i vozila interventnih službi. Takođe, za svaku tunelsku cev su isprojektovane po dve tunelske niše i proširenja za uklanjanje pokvarenih vozila.
Pored premijera RS Miloša Vučevića, ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Gorana Vesića današnjem probijanju desne cevi tunela Munjino brdo prisustvoali su i gradonačelnik Čačka Milun Todorivć, predsdnik opštine Lučani Milivoje Dolović, predsednik opštine Požege Đorđa Nikitovića kao i v.d. direktora JP „Putevi Srbije“ Zorana Drobnjaka sa saradnicima.
GZS
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.