Аконтна цена црвеног злата око 350 динара: Очекује се да коначна буде до 700 


U Srbiji danas temperatura do 23 stepena              U Skupštini danas konsultacije o izboru zamenika predsednika radnih tela              Novopazarski srednjoškolci najbolji u regionu              Plan rasturanja Republike Srpske!? Dodiku rade o glavi, ucene stižu i predsedniku Srbije              „Dodatna nastava” za najperspektivnije mlade fudbalere Borca              Zašto investirati u Zlatibor - 10 biznis ideja              Donacija Ženskom centru Užice              Rekonstrukcija fontane na Gradskom trgu             

 
Аконтна цена црвеног злата око 350 динара: Очекује се да коначна буде до 700
Trenutno na sajtu: 494       |       Podeli:
27.05.2022 | 1 коментар(а)



Ивањица - Након дугог ишчекивања коначно је позната аконта цена малине која ове године износи од 300 до 400 динара.
Аконтна цена црвеног злата око 350 динара: Очекује се да коначна буде до 700, Фото: РИНА

Коначно цена која се очекује испод је најављених и кретаће се између 600 и 700 динара, потврдили су малинари, преноси РИНА.


"То су цене које су прихватљиве и у односу на неке претходне године доста боље. Не можемо да занемаримо чињеницу да је поскупео репро материјал, као и дневнице за раднике које су прошле године износиле око 30, а ове године 50 еура. Ипак, уколико остану ове обецане цене малина ће свакако бити исплатива, а задовољни ће бити и берачи и власници плантажа", рекао је за РИНУ малинар Саво Добросављевић.


Оно од чега малинари свакако стрпе јесу елементарне непогоде, јер се до сада често дешавало да сав род обере јак град. Последице на многе засаде оставила је и суша која је воћаре погодила прошле године, стога се очекује доста мањи род.


"Услед дуготрајних високих температура саднице су много претрпеле и нису дале очекивану количину пупољака. Прошли су добро само они који су имали системе за наводњавање. Проблем који већ дуго постоји у малиногорјима јесу старе саднице које дају мањи род, па се у наредним годинама треба фокусирати на његову замену, коју иначе субвенционише држава, са 60 до 65 одсто ", изјавио је Добривоје Радовић председник Асоцијација малинара Србије.


Он додаје да је очекивана цена купина за ову годину око 400 динара по килограму што ће бити историјски максимум, ова воћка прошле године имала је откупну цену од 200 динара.

 

 

 

 

ГЗС / РИНА




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (1)

  • Ja

    Nije 200, bila je 300. Din.



  •  















     


     

    © Глас Западне Србије
    Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
    032 347 001
    redakcija@glaszapadnesrbije.rs

    Импресум

    Статистика сајта:
    Прес: 155.826.138 посета
    Тренутно на сајту: 495 посетилац(a)