Ево шта кажу млади из западне Србије о животу на селу под родитељским кровом 


U Srbiji danas temperatura do 23 stepena              U Skupštini danas konsultacije o izboru zamenika predsednika radnih tela              Novopazarski srednjoškolci najbolji u regionu              Plan rasturanja Republike Srpske!? Dodiku rade o glavi, ucene stižu i predsedniku Srbije              „Dodatna nastava” za najperspektivnije mlade fudbalere Borca              Zašto investirati u Zlatibor - 10 biznis ideja              Donacija Ženskom centru Užice              Rekonstrukcija fontane na Gradskom trgu             

 
Ево шта кажу млади из западне Србије о животу на селу под родитељским кровом
Trenutno na sajtu: 572       |       Podeli:
16.03.2023 | 0 коментар(а)



Чачак – Ко прави „мамине синове”, ко су „алфа мушкарци”, које су предности живота на селу, екипа



Гласа западне Србије истрживала је шта кажу млађе генерације у западној Србији о тим увек актуелним темама.

Ма где живели, увек сте мамин или татин син, па тако и Иван Мартић из чачанског села Прислоница под планином Вујан живот у заједници сматра привилегијом.

Иван Мартић, село Прислоница, фото: ГЗС

„Сматарм да подједнако и у граду и у селу има маминих и татиних синова. На селу се види по томе, како је урађена окућница, да ли су сређени и затегнути домаћинство и двоприште, док у граду деца немају неке обавезе, па отац и мајка, некада мисле о њиховим обавезама, него они сами. Све је то некако другачије на селу, свакако има се много више обавеза”, рекао је за Глас западне Србије млади домаћин Иван Мартић из Прислонице.

Нема посла у газдинству Мартића, који не прође кроз Иванове руке, а његови радови, виде се одмах са првим пролећним данима, у виду на време изоране баште и посејане пшенице.

„Мислим да родитељи праве сами те мамине и татине синове, околина, друштво, тога на селу толико и нема. Ја сам све неопходне пољопривредне радове за овај период године одрадио, међутим, када су у питању такозвани „алфа мушкарци” сматрам да то пре свега има везе са духом, умом, а не са телесном тежином, физичком лепотом или конституцијом”, појаснио је Иван.

Село Прислоница под планином Вујан из ваздуха, фото: ГЗС

Овај млад човек сматра да је напредно пословање XXI века, можда довело до одређених уврежених мишљења и ставова у народу.

„Можда је баш напредна технологија створила те такозване мамине и татине синове, који све завршавају онлајн, са столице, за рачунаром, телефоном, док код нас на селу још увек је остала механика, пољопривреда, физичка активност, а овде за све мора да се засуче рукав и ако хоћеш неки резултат, мораш да се добро ознојиш”, закључује Иван, како га мештани зову Војвода са Вујна.

Иван Мартић, село Прислоница, фото: ГЗС

Иако, млад човек, Иван се не либи ни једног посла и он је објаснио како није важан поштански број, а само мештани овог краја знају зашто га зову Војвода са Вујна.

Прилог емитован у емисији „150 Минута” на Првој телевизији:

ГЗС




PODELI:








Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


IVAN MARTIC PRISLONICA VUJAN MLADI

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 155.760.542 посета
Тренутно на сајту: 573 посетилац(a)