Ово је најуноснији посао данашњице, плата и преко 3.000 евра: Број програмера у Србији повећао се за чак 100.000 али за све има посла 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo             

 
Ово је најуноснији посао данашњице, плата и преко 3.000 евра: Број програмера у Србији повећао се за чак 100.000 али за све има посла
Trenutno na sajtu: 495       |       Podeli:
23.11.2022 | 0 коментар(а)



Добра плата, креативан посао и могућност константног напредовања само су неки од фактора због којих у нашој земљи

број запослених у ИТ сектору расте из године у годину, а само током 2021. било је чак 100.000 програмера више у односу на прошлу. Стручњаци из Србије су препознати и тражени у читавом свету као изузетан кадар, стога и не треба да чуди да је све више младих који се окрећу овом занимању модерног доба. Оно што се показало као неко неписано правило колико год да их има, људи са овим образовањем ће пронаћи добар посао јер у ИТ сектору расте понуда, али и потражња.

„Каријера у ИТ-у је све више у експанзији, па се велики број младих људи одлучује за ову врсту делатности. Професија је изузетно разнолика, јер се можете специјализовати у различитим областима, као што су развој софтвера, администратори сервера, мрежна архитектура и многе друге. Компаније свих величина, од стартапа до великих корпорација, сада траже талентоване програмере који ће им помоћи у даљем развоју. Практично свакој индустрији је потребан одређени тип софтвера и људи који могу да га креирају по њиховим спецификацијама. Како је тренд дигитализације у порасту, потреба за програмерима ће још више расти", изјавила је за РИНУ Марина Поповић, директорка Quantox академије која се бави обуком нових ИТ стручњака. 

Уколико желите да уђете у свет програмирања, битно је да истрајете у учењу и будете спремни на пуно кодирања и одговорности, дисциплине и вежбе, али са друге стране отвара вам се потпуно нови свет препун разних могућности и изазова. Бројни су примери успешних младих људи који су за врло кратко време свој живот променили из корена и то на боље, захваљујући управо овом послу.

„Према најновијем истраживању helloworld-a, дошло се до податка да су плате у ИТ индустрији наставиле раст, те да сада просечна плата износи чак 1600 евра, док 10% кандидата зарађује износе преко 3000 евра, што је 5 пута више од просечне плате у Србији. Када постанете програмер, на располагању су вам разне опције за каријеру. На пример, можете одлучити да радите као фриленсер или у оквиру веће компаније. Ова опција вам омогућава да изаберете радно окружење и начин живота који одговара вашим захтевима. Такође, друга битна инстанца је могућност рада од куће, која је све важнија кандидатима", истакла је Поповић.

Није реткост да се због фантастичне зараде и добрих услова многи одлуче упловити у ИТ воде чак иако су завршили неки други факултет или школу, а наравно предњаче они који овај сектор бирају за своје примарно занимање. Да бисте постали квалитетан и цењен програмер ипак је неопходно проћи одређене обуке које ће вам обезбедити кључна знања од виталног значаја за даљи напредак. Уз труд, рад, залагање, вољу и посвећеност ништа није тешко, а обуку могу похађати и они који апсолутно немају никакво знање и потпуно су нови у овој области.

„Програм обука је креиран тако да вас припрема за посао и пројекте на којима се ради за тренутне клијенте. Циљ академије је да полазницима пружи знање које ће моћи да примене одмах након завршетка академије, као и да одговоре на изазове које диктира ИТ тржиште. Полазници стичу знање које их диференцира на тржишту рада и обезбеђује успех у будућој каријери. Едукација траје од 6 до 9 месеци у зависности од изабране обуке, а цена је 999 односно 1.299 евра у зависности од трајања. С тим што конкретно сада за "црни петак" имамо и попуст од 200 евра за курсеве. Ви након ових обука заправо постајете програмер апсолутно спреман да се одмах увати у коштац са пословним изазовима који доносе добру зараду", истакла је директорка Quantox aкадемије иза које стоји једна од најбрже растућих девелопмент фирми у Србији.

Преузмите поклон попуст од 200 евра за обуку по вашој жељи.

Настава се изводи онлајн у реалном времену, на најсaвременијој платформи за учење, а полазницима су на располагању и додатни термини за консултације са предавачима и асистентима, материјали са предавања и вежби, као и сав видео материјал им остају доступни на платформи у случају да пропусте неко предавање. Полазници раде на реалним пројектима и на практичним задацима уз менторство стручних професора и ИТ стручњака који имају вишегодишње искуство у софтверским технологијама. Програм обука је верификован од стране Агенције за квалификације, Министарства просвете.

„Кроз Quantox програм обуке и праксе до сада је прошло преко 200 практиканата, а преко 70% њих је добило и запослење. То је оно што је и најважније, јер ово је дефинитивно посао будућности", закључила је Пoповић.

ГЗС/РИНА

Линк за упис




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.450.818 посета
Тренутно на сајту: 495 посетилац(a)