Necete verovati  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

OPASNO - Kiša neprestano pada duže od deset sati, prete poplave

26/03/2025
image-gallery-item

Slušaj vest

Čačak, Lučani, zapadna Srbija – Kiša koja neprekidno pada u pojedinim delovima Srbije, skoro 24 časa, već uveliko preti da izazove poplave u pojedinim priobalnim područjima.

Ovaj deo zapadne Srbije ima loše iskustvo sa pojedinim bujičnim poplavama, a u pojedinih nekoliko godina država je najviše učinila, kada se tiče odbrane poplave na području Lučana i Čačka. U Lučanima je sagrađen bedem koji je obuzdao reku Jelicu, dok su u Čačku uložena velika sredstva u bedem reke Čemernice, no i pored svega toga, vodu koja se naglo izlije u velikim količinama teško je savladati i zbog toga već od danas su štabovi za vandredne situacije u pripravnosti. Republički hidrosavez vec je izdao saopštenje za poplave, a meteorolozi najavljuju da će padanje potrajati nardednih nekoliko dana.

 Poslednje velike poplave zadesile su pre pet godina kada su bujične vode nanele veliku štetu na infrastrukturu i stambenim objektima.

 

 

GZS

poplave lučani čačak zapadna srbija

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika novinari

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.