poštanska  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

KO JE MIRKA POLEDICU PREDLOŽIO DA PREDSTAVLJA ČAČAK ? ZAŠTO  ĆUTI O KANDIDATURI I DIPLOMI, I KAKVA JE ULOGA OZONA

19/07/20263comment
image-gallery-item
ČAČAK – Ko predstavlja čačanske studente i ko je Mirku Poledici dao mandat da govori u njihovo ime? To je prvo pitanje koje se nameće nakon

 

 objavljivanja navodnih „studentskih lista”, na kojima se pojavljuje ime bivšeg fudbalera i sindikalnog funkcionera iz Čačka – ali bez ijednog javno poznatog podatka ko ga je predložio, ko je o njemu glasao i da li je kandidaturu uopšte prihvatio.

 

Da je reč o nepotvrđenim spiskovima pokazuje i činjenica da se u jednoj medijskoj verziji nalaze 176 imena, a Poledica je pod brojem 141, dok se na novijem spisku od 250 imena nalazi pod brojem 221. Predstavnik studenata je u međuvremenu izjavio da će jedina zvanična lista biti objavljena tek kada budu raspisani parlamentarni izbori. Poledica se zato u ovom trenutku ne može predstavljati kao zvanično potvrđeni kandidat. 

 

KO GA JE PREDLOŽIO – STUDENTI ILI NEKI DRUGI KRUG ?

 

Poledica nije student, već bivši profesionalni fudbaler i predsednik Sindikata profesionalnih fudbalera „Nezavisnost”. Pravo da se politički angažuje niko mu ne osporava, ali javnost ima pravo da zna da li su ga predložili studenti iz Čačka, neki fakultetski plenum, lokalna opoziciona organizacija ili neko sasvim drugi.

 

Posebno je zanimljiva njegova dugogodišnja medijska prisutnost na portalu OzonPress. Na tom portalu objavljen je niz tekstova posvećenih Poledici, a više njih potpisao je Stojan Marković – od izbora u evropski bord FIFPro i nastupa na protestu „Srbija protiv nasilja”, do njegovih stavova o Fudbalskom savezu Srbije. 

1784445253892

Prema javno dostupnim podacima, Mirko Poledica pokretao je sudske postupke protiv pojedinih čačanskih medija, kao i protiv fudbalskih klubova Crvena zvezda i Partizan...

To samo po sebi nije dokaz da su ga Marković ili OzonPress predložili za bilo kakvu listu. Ali jeste razlog da Poledica jasno odgovori: da li je predlog došao od čačanskih studenata ili iz političko-medijskog kruga u kojem godinama dobija veliki prostor?

 

KOJI JE TAČNO FAKULTET ZAVRŠIO?

Otvoreno je i pitanje Poledičine stručne spreme. On je javno izjavio:

„Završio sam Fakultet za sport u Novom Sadu, kao i Fudbalsko pravo kao student prve generacije FIFA studenata.”

Međutim, u toj izjavi nije naveo puni naziv fakulteta, smer, godinu diplomiranja niti stečeno stručno zvanje. Program FIFA Diploma in Football Law CIES svrstava u stručno, odnosno „Executive Education”, odvojeno od akademskih master studija iz sportskog prava. To ne znači da program nema vrednost, već da se ne sme predstavljati kao završen pravni fakultet ili akademsko zvanje pravnika. 

Redakcija je Poledici uputila precizna pitanja: da li se nalazi na studentskoj listi, da li je prihvatio kandidaturu, ko ga je predložio, koji je fakultet završio, kada je diplomirao i koje je zvanje stekao. Na oba postavljena pitanja 

Na pitanja o kandidaturi, predlagaču i stručnoj spremi Poledica nije dostavio nijedan traženi podatak, već je u oba slučaja odgovorio porukom: „Studenti pobeđuju ❤️”.

Ali za čoveka koji se eventualno sprema da zatraži poverenje građana, odbijanje da odgovori na tako jednostavna pitanja svakako nije dobra preporuka.

 

OD FUDBALA DO POLITIČKOG AKTIVIZMA

 

Poledičin javni profil odavno nije samo sportski. Govorio je na protestu „Srbija protiv nasilja”, podržavao studentske proteste i blokadu RTS-a, pozivao građane na nova okupljanja i javno osporavao projekat vidikovca na Kablaru, tvrdeći da je stena nebezbedna. On je, dakle, politički aktivan i jasno profilisan kritičar vlasti, a ne nestranački predstavnik koji se tek sada pojavio u javnosti. 

Zato su odgovori neophodni:

Da li je Mirko Poledica zaista kandidat? Ko ga je predložio? Koga predstavlja – čačanske studente, lokalnu opoziciju ili političko-medijski krug koji ga godinama promoviše? I koji je tačno fakultet završio?

Dok odgovori ne stignu, svako predstavljanje Poledice kao kandidata ili predstavnika čačanskih studenata ostaje – nepotvrđena medijska tvrdnja.

ČLAN VIBER GRUPE ZA NASILJE

Poledica je član jedne viber grupe u kojoj su brojni čačani izloženi diskreditaciji, verbalnim napadima a osnivač te grupe je Željko Damljanović čovek sa kriminogenim dosijeom i holandski državljanin koji je dojavljivao podmetnute bombe u ččačanskim školama i institucijama. Grupa je jedno vreme nosila ime ,,Grupa za nasilje nad primitivnim oblicima života,, a meta napada u njoj su brojni Čačani. Neke od njih u grupu je mimo svoje volje ubacivao i sam Mirko Poledica.

GZS

poledica fifastudentska lista

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar

Dodaj sliku

image-gallery
|
Dodaj linkclose
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

Komentari (3)

Rajko Rajićeva komšija19/07/2026
Meni je iskreno žao što ovde nema unuka Hajriza Gašija, ako je iko zaslužio on je. To što mu je deda albanac nema veze jer je on jedini dao sebe i Stojan ga je gurao u prvi plan na blokadama u Čačku u Mrčajevcima. Poledica je bio za to vreme po destinacijama tipa Maldivi i tvitovao. Dole napredna sekta, ali za poledicu nikaddddd nikad. znam ko je i šta je !!!!!
Pa naravno19/07/2026
E moji studenti, eto vam ga, zar ste mislili da će te vi ,... ahahah. Kukuj majko kakva preva a
DNO DANCE19/07/2026
Bravo Stojane. Ti si kralj, opet si našao Pavla
desno veliki baner gzs

Impressum

Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2026. Sva prava zadržana.