Доктор наука кажњен због давања изјаве да су малињаци у очајном стању 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo             

 
Доктор наука кажњен због давања изјаве да су малињаци у очајном стању
Trenutno na sajtu: 409       |       Podeli:
06.06.2017 | 0 коментар(а)



Чачак - Доктор наука Александар Лепосавић из чачанског Института за воћарство кажњен је са 40 одсто од плате (два пута по 20 одсто)

због тога што је у изјави Гласу западне Србије, рекао да су малињаци у очајном стању и да је прогнозирана штета након снега и мраза овог пролећа око 50 одсто.

Директор Института за воћарство др Милан Лукић, рекао је у разговору поводом овог случаја да се “правила морају поштовати” и да нико није смео давати изјаве без одобрења.

“Институт је члан радне групе Министарства пољопривреде и изашао је са проценама да су штете у малињацима око 40 одсто, а онда се Лепосавић огласио и казао да су малињаци у катастрофалном стању што се не поклапа са нашом анализом”, наводи Лукић и додаје да сваки запослени у Институту, чак и доктор наука, мора затражити дозволу од директора да би дао изјаву за јавност.

Са друге стране, др Лепосавић, иначе члан комисије која је проверавала засаде малина и утврђивала штету.

Лепосавић је на Агрономском факултету у Чачку дипломирао 2001. године, а магистрирао 2009. Пет година касније докторирао је на Пољопривредном факултету у Новом Саду.

Члан је научно воћарског друштва Србије, Савета министра пољопривреде и заштите животне средине, као и Комисије за признавање сорти јагодастих врста воћака.

У наставку прочитајте шта је Лепосавић тачно рекао о стању у малињацима

Малињаци у очајном стању, а биће још горе

Малињаци су у веома лошем стању у односу на прошлу годину за скоро 50 одсто, а тек настају проблеми, због преласка из влажног у сушну период доћи ће до интезивнијег сушења и нових болести и штеточина, каже у изјави за "Глас западне Србије" професор Александар Лепосавић са Института за воћарство.

Он додаје да све укупно не обећава добар род, а и питање је квалитета.

Што се тиче произвођача препорука је да строго поштују прописане концетрације и дозвољена средства да не би дошли у ситуацију са рекламацијама, пошто су најаве да ће бити ригорозније контроле”, рекао је Лепосавић.

Према његовим речима, сличну ситуацију имају и Пољаци, њима је зима направила много веће штете него нама, тако да се очекује дефицит малине на светском тржишту.

Глас западне Србије




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.434.134 посета
Тренутно на сајту: 408 посетилац(a)