били су принуђени да га дају и за пет и десет динара.
Дакле, 50 одсто уложеног новца нису повратили, а велики број људи који није нашао купце морао је да га баци. Залихе прошлогодишњег рода кромпира још увек нису распродали. Благоје Драшковић каже да је кромпир већ деценијама извор прихода мештана овог краја и да је увоз кромпира потпуно обесмислио производњу овог поврћа.
"Продајемо кромпир пошто зашто. Само да га не би бацили. Људи се сналазе како знају, пребирају по залихама, пакују у мање џакове. Има много произведеног и семенског кромпира који такође не могу да продају, а и то се поново увози", тврди Драшковић и додаје да је увоз кромпира потпуно уништио кромпираше овог краја.
"Опште је познато да је ивањички кромпир најквалитетнији и да клима и подручје на коме се узгаја као и минимално третирање хемијским препаратима дају врхунски квалитет, ипак изгледа да је све то неважно и да је неко нашао рачуницу да кромпир лошијег квалитета увози и продаје у домаћим трговинама", рекао је Драшковић.
Он тврди да је већ 15 година уназад лоша цена кромпира.
Глас западне Србије
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
+381 60 5000 150, +381 032 347 001
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2024. Sva prava zadržana.