Нова победа фудбалера Борца

logo Дописништво

14.12.2016. 18:36 | 0 коментар(а)

Фудбалери чачанског Борца на гостовању у Новом Пазару, тријумфовали су резултатом 2:0, док је су Раднички из Ниша и Металца из Горњег Милановца играли нерешено 1:1, у утакмицама 21. кола Супер лиге Србије.
Архивска фотографија ФК Борац

Борац је дошао до треће првенствене победе, а друге узастопне. Двоструки стрелац за тријумф Чачана био је Стефан Михајловић у 47. и 73. минуту.

Борац је данашњом победом направио велики искорак у борби за опстанак у Супер лиги Србије, пошто сада има 15 бодова, три више од последњепласираног Новог Пазара.

Раднички пред својим навијачима није успео да оконча серију утакмица без победе. Они су забележили трећи реми на последњих седам утакмица на којима нису освојили три бода.

Нишлије су на стадиону Чаир повеле у 12. минуту Николе Митровића, али је Металац у финишу сусрета, односно у 81. минуту, стигао до изједначења поготком Ивице Јовановића.

Вождовац је на свом терену на Душановцу победио Младост из Лучана са 2:1 и тако дошао до трећег тријумфа на последње четири утакмице.

Голове за Вождовац постигао је Јован Стојановић у 20. и 74. минуту из једанаестерца, док је стрелац јединог поготка за госте био Владимир Радивојевић у 31.