Малинари ће бити извештавани по којој цени се извози њихова роба 


Nagradni konkurs „Najlepše želje pišu se ćirilicom“              U Srbiji danas do 17 stepeni              Gondola od danas u redovnom režimu rada              Čestitke za nove uspehe i priznanja užičkih gimnazijalaca              Sportske igre mladih od sutra u Ljuboviji              Todorović: studija je pokazala da postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda ni na koji način ne ugrožava stanovništvo             

 
Малинари ће бити извештавани по којој цени се извози њихова роба
Trenutno na sajtu: 535       |       Podeli:
24.07.2017 | 0 коментар(а)



Цену малине одређује тржиште и не може ту бити великог договарања, каже министар пољопреде

Бранислав Недимовић и додаје да ће малинари бити редовно извештавани по којој цени се њихови производи извозе у иностранство.

“Ми као министарство обезбедићемо транспарентност да малинари буду упознати по којој цени се њихове малине продају у иностранству. Све то је видљиво на граничном прелазу. Постоји велико неповерење хладњачара и малинара”, рекао је Недимовић за РТС.

Он је навео да је потражња са западног тржишта за малинама мања, али да је од почетка откупне сезоне било помака, те се од 110 динара на почетку сезоне, малина на појединим местима у Србији сада откупљује по 165 до 170 динара, али да има места где је откупна цена 135 до 140 динара.

“Наше тржиште је Немачка, Француска, Холандија, Швајцарска. Тамо ми највећу количину малина шаљемо. У овом тренутку смањен је број упита од стране великих трговинских ланаца, што не значи да их неће бити већ данас”, нагласио је министар.

Упитан због чега цена малине у Србији у малопродајним објектима износи и до 500 динара, он је рекао да ствари треба оголити, да треба да се зна да 97 одсто малине која се произведе у Србији иде у извоз, а свега три одсто малине иде на српско тржиште.

“Од тога Србија сваке године има 270 милиона евра. У нашој традицији до сада није било толико изражена потражња. Морамо радити да повећамо капацитет конзумирања. Имамо многе акције које се воде у окружењу. Рецимо, БиХ покушава да повећа конзумирање те робе, како не би само зависили од страног тржишта”, закључио је Недимовић.

 

Танјуг




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (0)

Вест нема коментара.
Будите први који ће коментарисати ову вест!


 















 


 

© Глас Западне Србије
Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
032 347 001
redakcija@glaszapadnesrbije.rs

Импресум

Статистика сајта:
Прес: 157.412.055 посета
Тренутно на сајту: 536 посетилац(a)