Necete verovati  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Поново тровање пчела у Слатини

16/06/2020
image-gallery-item
Илустрација, фото: Глас западне Србије
Чачак - Неодговорни воћари који су прскали своје засаде не придржавајући се правила која налажу да се током

цветања не сме третирати инсектицидима.

„Свих 60 кошница које сам држао на својој парцели у Слатини потпуно су уништене. Остао сам у шоку призором који сам затекао у свом пчелињаку. Углавном су страдале радилице које доносе нектар. Штета је огромна и не могу да разумем воћаре који се тако неодговорно понашају. Тражио сам помоћ инспекције, али они кажу да могу да реагују само када ја ухватим починиоца. Највероватније ћу поднету тужбу против НН лица”, каже Душан Кукић познати чачански пчелар.

Иначе, пчеле су веома значајне у воћарству јер је научно доказано да опрашивањем повећавају родност. Тако се у засадима крушке родност повећава за 36 одсто, шљиве за 72%, вишње за 67%, јабуке 38%, јагоде 55% а највише малине за чак 81%.

ГЗС

 

 

cacak slatina pcele trovanje

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar
Dodaj linkclose

Dodaj sliku

image-gallery
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika novinari

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.