Оклизнула се низ литицу и зауставила на дрвету, ренџери и ватрогасци сатима покушавали да спасу туристкињу на Тари 


Oblačno, povremeno sa kišom, temperatura do 16 stepeni              Srpska pravoslavna crkva i vernici danas obeželavaju dan posvećen Prepodobnom Vasiliju Ispovedniku              Ubijen muškarac u Preljini              Cena jaja na pijacama od 15 do 35 dinara              Na koji parfem želite da mirišete ovog proleća?              Na koji parfem želite da mirišete ovog proleća?             

 
Оклизнула се низ литицу и зауставила на дрвету, ренџери и ватрогасци сатима покушавали да спасу туристкињу на Тари
Trenutno na sajtu: 645       |       Podeli:
12.05.2022 | 1 коментар(а)



Бајина Башта - Да је опрез приликом планинарења неопходан показује и још једна акција спасавања

спасавања коју су извели ренџери Националног парка Тара. Туристкиња са израелским пасошем изгубила се на брду Врањак, јако стрмом терену смештеном изнад језера Спајићи на Тари.

"Страна држављанка склизнула је низ високу, стрму литицу на 100 метара надморске висине и зауставила уз дрво изнад самог језера. То се све дешавало негде око 11 часова. Мештани су чули дозивање у помоћ, а затим су нас позвали и око 15 часова кренули смо у потрагу. На лице места смо колега и ја са још два ватрогасца стигли негде око 16 часова", каже за РИНУ Иван Илић ренџер у Национланом парку Тара.

Фото: Ренџери НП Тара


Приликом доласка на терен угледали су страну држављанку која се жалила на повреде ноге и тврдила да не може сама да се избави. Екипа која је стигла кренула је у акцију спасавања са професионалном опремом помоћу ужади и појасева.


"Успели смо да дођемо до ње и адекватно је обезбедимо након сат времена. Поред повреде коју је задобила, већи проблем нам је представљао то што је она била у стању шока. Та акција спасавања трајала је читавих четири сата, а касније су се прикључили ватрогасци из Ужица који су донели корито како бисмо је лакше и сигурније изнели на сигурно. Иако је било доста ризично, на крају је само важно што се све завршило позитивним исходом. Такође, помагала су нам и тројица мештана да дођемо до ње, а санитет је све време био приправан", рекао је Иван.

Он додаје да се током туристичке сезоне често дешавају овакви случајеви, који изискују интервенцију ренџера. Иако управо на Тари постоји преко 300 километара добро обележених планинарских стаза, људи се не придржавају путокоза већ осмишљавају своје руте које могу бити изузетно опасне.

Фото: Ренџери НП Тара


"Сви авантуристи који желе нешто више од самих пешачких стаза, нека се обрате стручним лицима и ренџерима НП Тара, ми смо им увек на располагању да проценимо шта је и колико безбедно по њих и да им изађемо у сусрет, како не би непотребно ризиковали своје животе. Планина може бити веома непредвидива и опасна", закључује Иван.


РИНА / ГЗС




PODELI:










Пошаљите ову вест Вашим пријатељима!
ovde slika


BAJINA BASTA TARA RENDERI SPASAVANJE TURISTI

Оставите коментар

Коментари који садрже псовке, увредљиве, вулгарне, шовинистичке или претеће поруке неће бити објављени. Мишљења изнешена у коментарима су приватно мишљење аутора коментара и не одржавају ставове Гласа Западне Србије.

Ваше име:
Ваш коментар:

Спам заштита:

 

Коментари посетилаца (1)

  • Србин

    Откуд ренџери у Србији,није ово Тексас



  •  















     


     

    © Глас Западне Србије
    Жупана Страцимира 9/1, Чачаk
    032 347 001
    redakcija@glaszapadnesrbije.rs

    Импресум

    Статистика сајта:
    Прес: 158.095.713 посета
    Тренутно на сајту: 646 посетилац(a)