разликом између првог и последњег реда, препуном за ову прилику, и уз поздравно слово старешине ове академске куће.
-Наш факултет је један од ретких у држави који уписује само студенте на буџетском трошку, дакле оне који су испунили неке натрпросечне услове – каже за Глас западне Србије редовни професор др Владета Стевовић, декан АФ.
Он нам објашњава како је настала ова научна адреса...
У Чачку су шездесетих основане две више школе од којих једна пољопривредна, и онда је неко мудар одлучио да, пре четири деценије, она прерасте у Агрономски факултет.
-Основан је главном замисли да се ту школују стручњаци који би радили у тадашњим условима, дакле у сваштарењу пољопривредом на малим поседима. Међутим, од 1998. уводимо нова усмерења а са применом Болоњске декларације од 2008. имамо чак седам студијских програма, четири на основним академским студијама, два на мастеру и један на докторским – истакао је професор Стевановић.
Дипломац генерације Александра Корићанац, фото: Г. Оташевић
Пред највећом учионицом ове куће срели смо и дипломца генерације. Колико нам је познато, извештавајући дуго из ове средине, нико није имао просек десет, а Александра Корићанац (23) била је близу. Дакле, 9.98.
-Сад идем на мастер – рече наочита Чачанка, дипломац.
Недавно је освојила прву награду на Међународној студентској конференцији у Москви и спрема се да ступи у научни круг.
-Било је тешких тренутака током студија али су професори овог Факултета учинили да заправо све те препреке буду нови изазови за мене. Студентске конференције, пријатељства и стечено знање омогући ће ми да напредујем у овом послу. Волела бих да се бавим науком, и то што научим применим у применити у биотехнологији, надајући се да ће моја каријера постати понос факултету где сам крочила у научни свет.
Изложба рукорада у предворју АФ, данас, фото Г. Оташевић
На овом Факултету до сада је дипломе стекло 1.600 академаца на основним и мастер студијама и троје доктораната. АФ тренутно има 500 студената, а професори ове научне куће воде 21 пројекат који се финансира средствима Министарства просвете, науке и технолошког развоја.
ГЗС/ Г. Оташевић
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
+381 60 5000 150, +381 032 347 001
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2024. Sva prava zadržana.