на овај обновљив извор енергије реализује се у три фазе, и требало би да буде завршен до 2019, објављено је на сајту те Општине.
О овоме је било речи и приликом недавне посете амбасадора Немачке у Србији Аxела Диттмана Општини Прибој, а осим биомасе тема састанка била је развојна сарадња Немачке и Србије.
Као најбоље решење за сарадњу на локалу истакнута је сарадња са ГИЗ-ом и Немачком развојном банком (КфW), у кључним пројектима, попут преласка на биомасу, преноси сајт Општине Прибој.
Подсетимо, министар рударства и енергетике Александар Антић потписао је у јуну 2017. Споразуме о зајму и донацијама са представницима Немачке развојне банке (КфW) и Владе Швајцарске, који предвиђа да 10 топлана у Србији са фосилних горива пређе на коришћење обновљивих извора енергије, односно биомасу.
Осим топлане у Прибоју, тим пројектом обухваћена су и постројења у Малом Зворнику, Новој Вароши, Новом Пазару, Пријепољу, Бајиној Башти, Ваљеву, Кладову, Мајданпеку и Бечеју.
Извор: еКапија
Dodaj sliku
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.