Крупан корак ка опстанку

17.05.2017 21:44 | 0 коментар(а)

Чачак - Фудбалери чачанског Борца остварили су важну победу у борби за опстанак у претпоследњем 36. колу Суперлиге Србије.

Борац је са 1:0 савладао безбрижни Спартак поготком Мирољуба Костића.

Почело је по добро припремљеном терену приликом за госте. На истеку трећег минута Николић је шутирао са 20 метара, али се Мишић није дао изненадити. У 14. минуту Тиаго проиграва Сајчића који из добре позиције шутира право у Јовића. Четири минута касније ударац из угла за Борац, Михајловић је највиши у скоку, али шутира поред гола.

У 22. минуту велика радост на стадиону. Костић је примио лопту на неких двадесетак метара од гола, примирио је, погледао, а онда топовски и неодбрањиво послао у десни доњи угао за 1:0.

Пет минута касније неуморни Игњатијевић проиграва Тиага који пребацује гол са десетак метара. У 30. минуту Михајловић покушава, а Николић за мало погађа своју мрежу. Гости су се мало окуражили у финишу првог полувремена, па бележимо покушаје Јововића, Абаза и Томовића које је Мишић сигурно зауставио.

Након седам минута игре у наставку гости остају са играчем мање. Савковић је опсовао судију Васића, који му је без имало дилеме показао директан црвени картон. Минут касније нова прилика за Борац. Анђелковић центрира, а Михајловић касни за делић секунде. У 61. минуту Игњатијевић упошљава Јовановића који лепо шутира, а Јовић сјајно брани. Два минута касније ново узбуђење. Анђелковић центрира са десне стране, одбрана гостију руши Костића, а васић показује на белу тачку. Михајловић циља леви угао, али га Јовић чита и брани пенал.

У 73. минуту Анђелковић шутира са десне стране, али непрецизно. У 80. минуту Тиаго изводи корнер. Обрадовић захвата лопту главом, али је за мало непрецизан. Последњу занимљиву ситуацију бележимо у првом минуту надокнаде када је Пуровић шутирао, а Мишић поново био сигуран, па је утакмица окончана заслуженом победом нашег тима.

"Знали смо да је Борцу овај меч веома битан. Ми смо дошли са неколико резервиста који су добили шансу и мислим да нисмо оставили лош утисак. Честитам домаћину на коректној игри и победи", рекао је помоћни тренер Суботичана Милош Крушчић.

"Психолошки јако тешка утакмица за нас. Ипак смо успели да превазиђемо притисак и стигнемо до капиталне победе. Ово нам је четврта победа у шест утакмица плеј аута и ја честитам играчима. Није лако играти под морањем, али сам уверен да смо заслужено славили. Остаје да посао приведемо крају у последњој утакмици", задовољан је био тренер Борца Милорад Косановић.