Necete verovati  - velika leva
close
banner-itembanner-itembanner-itembanner-item

Сретеновић да објасни зашто медицински радници нису отишли на обећано море- ко је одговоран за хаотично стање у Болници

14/07/2021
image-gallery-item
Фото: ГЗС
Чачак - Град Чачак недавно је објавио вест да је свим медицинским радницима који су

протеклих годину дана провели радећи на ковид одељењима обезбеђено бесплатно летовање у Улцињу.

Међутим за разлику од Дома здравља који је одмах организовао смене у чачанској болници све то одложено је за септембар. И никоме није јасно шта се ту догађа и зашто се директор чачанске болнице одлучио да све помери за септембар када то радници можда неће моћи да искористе јер су све чешће најаве новог таласа епидемије.

Заменик градоначелника Чачка Владе Милић казао је за ГЗС да је директору Болнице понуђено неколико опција али да су се у тој установи одлучили да све помере за јесен када би колективно требали ићи на плажу.


Сенка од директора

Директор Опште болнице у Чачку Мирослав Сретеновић по старом обичају не јавља се на телефон и много је једноставније добити одговор од председника Србије него од њега. И не само на телефон већ и на смс поруке у којима смо га замолили за одговор због чега је заслужени одмор за медицинско особље померио неколико месеци унапред када га ,веома је могуће, неће моћи ни искористити.

Није први пут да овај доктор који се нашао изгледа на месту којем није дорастао не одговара на бројне телефонске позиве. Већи је можда проблем ако је тачно то што се како неки тврде у време епидемије свега неколико пута појавио на ковид одељењима? Да ли је то тачно и како је то могуће?

Како је могуће да је Чачак можда једини град где је Дом здравља организовао рад у екстерним привременим болницама? У плавој хали цео посао пао је на Дом здравља док чачанска болница није била у стању ни постељине да опере јер се покварила машина??

О кадровима  је можда сувишно и говорити. Болница је остала без многих лекара из разних области медицине а некада се мерила са Ужицем. Данас је Ужички здраствени центар велесила који има на десетину кардиолога, пулмолога, радиолога, хирурга и ортопеда у односу на Чачак који је у том смислу на коленима.

Дом здравља под конац

Једина светла тачка је можда Дом здравља који предводи др Пајовић који како се показало једини уме да руководи таквим институцијама. А није нимало мала установа јер броји преко 300 запослених од којих су већ неколико тура радника отишли на јадран. А у послу се готово не примећује, чак шта више ових дана почеће са радом и неколико сеоских амбуланти.

„Што се тиче мора трећа група од 25 радника одлази до краја седмице. Веома смо захвални Граду који је препознао труд наших радника у једном заиста по све тешком периоду", казао је др Пајовић директор Дома здравља у Чачку који је успео да рад ове установе иако у оскудним условима и тешким бременима доведе на завидан ниво.

Скоро цео терет вакцинације пао је на њихова плећа, а Чачак је по броју датих вакцина у самом врху будући да је број вакцинисаних дотигао 45 000 граађана.

 

ГЗС

 

bolnica dom zdravlja cacak

Podeli

facebooktwitterpinterestredditlinkedinwhatsappvibertelegrammail

Dodaj komentar

Ime i prezime
Komentar
Dodaj linkclose

Dodaj sliku

image-gallery
1+1=

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.

desna gif velika novinari

locationŽupana Stracimira 9/1, Čačak

mailredakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com


Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.


Izrada: DD Coding

© Glas Zapadne Srbije 2025. Sva prava zadržana.